ŚWIATOWA NOWOŚĆ: PCS®

Preventive Contact System

Pionierski w skali światowej i jedyny, bezdotykowy system bezpieczeństwa dla pilarek formatowych.

Poproś teraz o PREZENTACJĘ NA ŻYWO

Poważne wypadki na pilarkach formatowych należą do przeszłości – wydajna obróbka drewna staje się bezpieczna dzięki PCS®.

PCS® – ZAGROŻENIE WYPADKOWE ZAŻEGNANE

BEZDOTYKOWY i absolutnie BEZURAZOWY

NATYCHMIAST GOTOWY do ponownego użycia po przyciśnięciu guzika

BŁYSKAWICZNA reakcja

BRAK konserwacji, BRAK czyszczenia,
BRAK zużycia

W 100% NIE USZKADZAJĄCE maszyny
i tarczy piły

Funkcjonuje ZAWSZE!
niezależnie od zabrudzenia pyłem, również przy wykonywaniu cięć krytych lub cięć z odsuniętym ramieniem z górną osłoną tarczy piły


"Wspierany przez Austriacką Agencję ds. Promocji Badań Naukowych (FFG) Felder Group opracował wspólnie z Techniczną Uczelnią we Wiedniu PCS - rewolucję w systemach bezpieczeństwa dla pilarek formatowych."

System bezpieczeństwa, z patentem światowym, precyzyjnie rozpoznaje ludzką tkankę w strefie niebezpiecznej i sprawia, że jak za dotknięciem różdżki w przeciągu kilku milisekund tarcza piły znika: błyskawicznie opuszcza się pod poziom stołu w momencie zaistnienia niebezpiecznej sytuacji. Nie ma kontaktu, nie ma zranienia.


Preventive Contact System – PCS®

Każdy osoba zajmująca się szeroko rozumianą obróbką drewna i tym samym zakłady w których pracują, mają dziesięć ważnych powodów, aby nie godzić się na kompromisy w kwestii bezpieczeństwa pracy. PCS® zapobiega wypadkom i chroni dłonie przed zranieniem!


PCS®: Wypadki to historia – błyskawiczna reakcja w zapobieganiu wypadkom
PCS®: Niebezpieczeństwo rozpoznane, niebezpieczeństwo zażegnane – stały nadzór otoczenia i wczesne wykrywanie zbliżających się obiektów.
PCS®: Bezpieczeństwo nie musi być drogie – bezkonkurencyjny: nieinwazyjny system, od razu gotowy do ponownego użycia

 Wszystkie nowoczesne pilarki stołowe i pilarki formatowe zgodnie z obowiązującymi przepisami DGUV (Niemieckiego Zakładu Ubezpieczenia Wypadkowego) muszą być wyposażone w standardowe urządzenia zabezpieczające, takie jak klin rozszczepiający i osłona górna tarczy piły. Od kilku lat dostępne jest ponadto rozwiązanie techniczne, które poprzez błyskawicznie działającą blokadę tarczy piły skutecznie zapobiega obrażeniom ciętym, jednocześnie powodując przy tym uszkodzenie tarczy piły i agregatu pilarki. Powstające przez to koszty naprawy to cena, którą trzeba zapłacić za ochronę przed utratą palców. Do teraz, gdyż obecnie zmienia się to radykalnie:

Co to jest dokładnie PCS®?

Światowa, rewolucyjna innowacja w systemach bezpieczeństwa dla pilarek formatowych.

Zapobieganie wypadkom w mgnieniu oka.

Po rozpoznaniu niebezpieczeństwa wypadku PCS® błyskawicznie wyzwala opuszczenie tarczy piły poniżej stołu pilarki. Mechanika bazująca na zasadzie odpychania elektromagnetycznego umożliwia dotychczas nieosiągalne, wyjątkowo krótkie czasy reakcji wynoszące zaledwie kilka milisekund.

Stały nadzór otoczenia i wczesne wykrywanie zbliżających się obiektów.

Gdy systemPCS® wykryje nieoczekiwane, szybkie zbliżanie się obiektu do obszaru tarczy piły, natychmiast wyzwala jej opuszczenie. Pole działania zabezpieczenia otacza tarczę piły i zapewnia ochronę ze wszystkich stron.

Nieinwazyjny system, od razu gotowy do ponownego użycia.

Aktywacja systemu PCS® nie powoduje uszkodzeń i nie generuje kosztów. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby pilarka formatowa była ponownie gotowa do pracy. PCS® nie posiada komponentów zużywających się, stąd też nie są konieczne żadne prace nastawcze, ani konserwacyjne przy systemie.
Objęty zgłoszeniem patentowym, innowacyjny system bezpieczeństwa PCS® na życzenie dostępny jest z pilarką formatową kappa 550 Format-4 i uzupełnia zastosowane, standardowe urządzenia zabezpieczające.
Początek dostawy: 2. kwartał 2020.