SVĚTOVÁ NOVINKA:  PCS®

Preventive Contact System

První a jediné na světě: bezkontaktní bezpečnostní zařízení pro formátovací pily

Vyžádejte si ihned LIVE DEMO

Těžké úrazy při práci s formátovací pilou jsou minulostí – bezpečné obrábění dřeva se zařízením PCS®.

PCS® – NEBEZPEČÍ PORANĚNÍ JE ZAŽEHNÁNO

BEZKONTAKTNÍ a absolutně BEZ RIZIKA PORANĚNÍ

Stisknutím tlačítka OKAMŽITĚ PŘIPRAVENO
K POUŽITÍ

Spouštění RYCHLOSTÍ SVĚTLA

ŽÁDNÁ údržba, ŽÁDNÉ čištění,
ŽÁDNÉ opotřebení

100 % BRÁNÍ POŠKOZENÍ stroje a pilového kotouče

Funguje VŽDY!
bez ohledu na znečištění prachem, i u skrytých řezů nebo u řezání s odklopeným horním krytem


"S podporou Rakouské společnosti na podporu výzkumu (FFG) vyvinula skupina Felder Group ve spolupráci s Technickou univerzitou ve Vídni PCS - Revoluce v bezpečnostních systémech určených pro formátovací pily."

Celosvětově patentovaný bezpečnostní systém konkrétně rozpoznává lidskou tkáň v nebezpečné zóně a zajistí, že pilový kotouč během několika milisekund jako zázrakem zmizí: když hrozí nebezpečí, bleskově se spustí pod úroveň stolu. Když nedojde ke kontaktu, nehrozí ani poranění.


Preventive Contact System – PCS®

Každý uživatel dřevoobráběcího stroje, a tím také každý dřevoobráběcí podnik, má deset dobrých důvodů k tomu, aby přistupoval k bezpečnosti práce bez kompromisů –PCS® jednou provždy zabrání úrazům a zaručí ochranu prstů a vysokou kvalitu výroby!


• PCS®: Úrazy jsou minulostí  – předcházení úrazům rychlostí světla
• PCS®: Rozpozná a zažehná nebezpečí  – postará se o bezpečnost okolí s včasným rozpoznáním přiblížení objektů
• PCS®: Bezpečnost nesmí být drahá – Bezkonkurenční: absolutně bez poškození, okamžitě opět připraveno k akci

Všechny moderní kotoučové a formátovací pily dnes musí být podle platných bezpečnostních předpisů německého oborového sdružení vybaveny standardními ochrannými zařízeními, k nimž například patřtí rozvírací klín a horní kryt pilového kotouče. Už několik let kromě toho existuje technické řešení, které dokáže bleskově zablokovat pilový kotouč a tím do značné míry zabrání řezným zraněním; zároveň se ale zničí pilový kotouč a pilová jednotka. Následné náklady na opravu jsou cenou, kterou musíme zaplatit za záchranu jednoho nebo několika prstů. Aspoň doposud tomu tak bylo, ale jde o i mnohem lépe:

Co je přesně PCS®?

Celosvětová revoluční inovace mezi bezpečnostními zařízeními pro formátovací pily.

Předcházení úrazům rychlostí světla.

Jakmile zařízení PCS rozpozná nebezpečí úrazu, aktivuje PCS® rychlostí světla spuštění pilového kotouče pod úroveň stolu kotoučové pily. Funkční mechanismus založený na principu elektromagnetického odrazu umožňuje dosažení nebývalého, extrémně krátkého reakčního času v řádu několika milisekund.

Zajištění bezpečí v okolí s včasným rozpoznáním přiblížení objektů.

Při rozpoznání neočekávaného, rychlého přiblížení objektu vyvolá  PCS® bezpečnostní spuštění pilového kotouče. Bezpečnostní vybavení obklopuje celý pilový kotouč a chrání před přístupem ze všech směrů.

Absolutně bez poškození, okamžitě opět připraveno k akci.

Bezpečnostní spuštění PCS® zabrání poškození a předchází vzniku dodatečných nákladů. Po stisknutí tlačítka je formátovací pila opět připravena k provozu. PCS® neobsahuje žádné opotřebitelné komponenty, a proto se úplně obejde přes seřizování a údržby.
Bezpečnostní inovace PCS®, k níž byla podána patentová přihláška, se dodává na vyžádání jako první výbava s formátovací pilou Format-4 kappa 550 a doplňuje stávající standardní ochranná zařízení.
Zahájení dodávek: 2. čtvrtletí 2020.